Netanyahu’nun yemek masasına koyduğu ‘ay…

Netanyahu’nun yemek masasına koyduğu ‘ayakkabı’, Japonya Başbakanı’nı kızdırdı: ‘Dünyada masaya ayakkabının konulduğu hiçbir kültür yok. Ünlü Şef Moshe’nin tam olarak ne düşündüğünü ve ne demeye çalıştığını anlayamıyoruz. Mizah ise, komik değil’

Japonya’da görev yapan bir İsrail diplomatı medyaya yaptığı açıklamada ise, bu sıra dışı seçimin “aptalca ve duyarsızca” alınmış bir karar olduğunu söyledi. İsrailli diplomat, “Japon kültüründe bir ayakkabıdan daha aşağılık bir şey yoktur. Japonlar ne evlerine ne de ofislerine ayakkabı ile giriyor. Başbakan, bakanlar ve milletvekilleri bile bürolarında ayakkabı olmadan ev sahipliği yapıyor. Bu bir başarısızlık ve diplomatik alay konusu. En yüksek düzeyde saygısızlık. Bir Yahudi’ye domuz şeklinde bir kapta çikolata verilmesi gibidir” dedi.

Olay bu. Kuran’da aşağılanan, hadi Kuran’ı bilmezler diyelim; GAZZEDE ÇOCUKLARI KATLEDEN bir güruhun sofrasında oturursan seni böyle inceden bıçaklar, sonraları ise bunu aleni yapar! Tam olarak ne ile tehtid edildiklerini ancak Abdulhamit II siyasi kafam olsa anlardım, anlamak bile zor! Ama ortada iğrençlik var yahudi domuzluğu var bu bariz! Mazluma zulmedeni, katili yoksayamazsın, elbet sana da gelir sıra iblislikte.